فناوری

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان به‌اندازه کافی بزرگ، برای تامین انرژی یک کشور

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان به‌اندازه کافی بزرگ، برای تامین انرژی یک کشور

 

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان در چین به‌صورت آنلاین راه‌اندازی شده است و قادر است کشوری کوچک با ظرفیت سالانه بیش از 6 میلیارد کیلووات ساعت انرژی خود را تامین کند.

این تأسیسات در منطقه‌ای بیابانی در شمال غربی استان سین کیانگ 200000 هکتار را پوشش می‌دهد – تقریباً همان مساحت شهر نیویورک.

مجتمع 5 گیگاواتی که روز دوشنبه به شبکه چین متصل شد، به اندازه کافی قدرتمند است تا نیازهای برق کشوری به وسعت لوکزامبورگ یا پاپوآ گینه نو را برآورده کند.

چین در پذیرش انرژی خورشیدی در جهان پیشتاز بوده و ظرفیت خود را در سال 2023 بیش از 50 درصد افزایش داده است. مزرعه خورشیدی جدید از پروژه‌های خورشیدی Ningxia Teneggeli و Golmud Wutumeiren که هر دو در چین هستند پیشی گرفته و به بزرگ‌ترین در جهان تبدیل می‌شود.

گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) حرکت چین به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر را «فوق‌العاده» توصیف کرد و این کشور در سال گذشته به‌اندازه ظرفیت خورشیدی کل جهان در سال 2022 راه‌اندازی کرد.

بیشتر بخوانید:

مزارع خورشیدی شناور: چه هستند و چگونه کار می‌کنند؟

 

در این گزارش آمده است: «چین تقریباً 60 درصد از ظرفیت‌های تجدیدپذیر جدید را تشکیل می‌دهد که انتظار می‌رود تا سال 2028 در سطح جهان عملیاتی شود».

نقش چین در دستیابی به هدف جهانی سه برابر کردن انرژی‌های تجدیدپذیر حیاتی است، زیرا انتظار می‌رود این کشور تا سال 2030 بیش از نیمی از ظرفیت جدید مورد نیاز جهانی را نصب کند. در پایان دوره پیش‌بینی، تقریباً نیمی از تولید برق چین از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین خواهد شد. منابع انرژی.”

تجزیه‌وتحلیل شرکت Longi Green Energy Technology در سال 2023 تخمین زد که نصب پنل‌های خورشیدی بر روی پشت بام‌ها و ساختمان‌ها در چین می‌تواند برق کافی برای تامین برق تمام خانوارهای چین و آسیای جنوب شرقی را تولید کند.

افزایش شدید تولید پنل‌های خورشیدی در چین اخیراً به نگرانی‌هایی منجر شده است که ظرفیت مازاد می‌تواند منجر به تنش‌های تجاری ناشی از مازاد بازار جهانی شود.

ماه گذشته، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در تلاش برای جلوگیری از این امر، اعلام کرد که تعرفه‌های واردات سلول‌های خورشیدی چین از 25 درصد به 50 درصد  افزایش و دو برابر خواهد شد.

نمایش بیشتر

مدیر سایت

بوشهری‌ها به شکلِ کاملاً غیرانتفاعی و با هزینهٔ شخصی اداره می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی به نهاد یا سازمانی ندارد. یک پروژهٔ داوطلبانه است برای بالابردن کیفیت زندگی در بوشهر، اگر بتواند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا