سلامت

10 عادت ناسالم برای داشتن زندگی بهتر

شما باید از انجام این کارها دست بردارید!

10 عادت ناسالم برای داشتن زندگی بهتر

شما باید از انجام این کارها دست بردارید!

اینکه 2024 را به بهترین سال خود تبدیل کنید، همیشه این نیست که انسان جدیدی شوید. این کار ارتباط زیادی با حذف چیزهایی از زندگی شما دارد تا این‌که در مورد افزودن به زندگی شما باشد.
عادات ناسالم در زندگی هر رفتاری است که معمولاً  انجام می‌دهید و بر سلامت، رفاه، زندگی یا سایر افراد تأثیر منفی می‌گذارد.

1.‌شایعه پراکنی:

صحبت در مورد اینکه چقدر لباس همکارتان نامناسب است یا روابط دیگر همکارتان هرگز دوام نمی‌آورد چه فایده‌ای دارد؟ شایعه‌پراکنی نه‌تنها خلق‌وخوی خوب را کاهش می‌دهد، بلکه افراد را از شما دور می‌کند. من می‌دانم که شما فقط با برجسته‌کردن همه ایرادات آنها و حمله به زندگی شخصی آنها سعی می‌کنید مردم را وادار کنید تا ببینند رئیس شما چقدر انسان وحشتناک و منزجر کننده‌ای است.
شایعه‌پراکنی نگاه بدی به سمت شماست. مردم ویژگی‌هایی را که شما برای توصیف دیگران از آنها استفاده می‌کنید با شما مرتبط می‌کنند. وقتی دائماً از کلماتی مانند نفرت‌انگیز، متکبر، بیکار، غیرمسئولانه یا تنبل برای توصیف دیگران استفاده می‌کنید. مردم شروع به تداعی این کلمات با شخصیت شما می‌کنند.

برای ازبین‌بردن این عادت بد در جوانی، از معاشرت با گروه غیبت‌کننده‌گان دست بردارید. تیمی که کار همه را زیر نظر دارد و شایعات را در اطراف پخش می‌کند. آن دسته از افرادی که فقط به دلیل مرگ دیگران دور هم جمع می‌شوند.

2.عذاب پیمایش:

ساعت‌ها صرف پیمایش در تیک تاک، اینستاگرام یا X (توئیتر سابق) یا هر رسانه ای، به یک امر عادی تبدیل شده است. ما آن‌قدر هوس دوپامین فوری داریم که ساعت‌ها و ساعت‌ها به دنبال راه‌حل بعدی خود می‌گردیم، ویدئوی بعدی که خواهیم یافت و ما را به خنده می‌اندازد.
وقتی زمان صفحه‌نمایش ما آن‌قدر زیاد است، جای تعجب نیست که زمان کافی برای تمرین، راه‌اندازی کسب‌وکار یا انجام یک سرگرمی جدید نداریم. آیا می‌خواهید با تماشای زندگی دیگران، زندگی خود را این‌گونه بگذرانید؟

3.صحبت کردن با مردم:

صحبت‌کردن و سخنرانی برای دیگران نه‌تنها بی‌ادبانه است، بلکه بی‌احترامی است. شما با شکار افراد ناآگاه که صدایی ملایم و شیرین دارند، در یک گروه تسلط ندارید. تو فقط تبلیغ می‌کنی که چقدر آدم احمقی هستی.

به‌جای صحبت‌کردن با مردم می‌توانید این عادت وحشتناک را با گوش‌دادن جایگزین کنید. تنها فردی باشید که با فردی که به‌تازگی با او صحبت شده ارتباط چشمی برقرار می‌کند. برای آنها بایستید. بگویید، “ببخشید، محمود هنوز در حال صحبت‌کردن است.”

4. سرمایه گذاری نکردن:

سرمایه‌گذاری برای ثروتمندان نیست، بلکه نحوه ثروتمند شدن است. این یکی از راه‌هایی است که می‌توانید پول خود را به نفع خود به‌کار بگیرید. به آن به‌عنوان محرومیت از خود نگاه نکنید، به آن به‌عنوان هدیه‌ای به آینده خود نگاه کنید.

نحوه شروع سرمایه‌گذاری در YouTube را بررسی کنید و در مورد آن بیاموزید. هنگامی که اطلاعات کافی برای شروع دارید، آن را انجام دهید. دیگر منتظر نمانید.

5. خرج کردن پس انداز:

10 عادت ناسالم برای داشتن زندگی بهتر1

پس‌انداز شما پول مجانی نیست که بتوانید هر زمان که شده برای هر چیزی خرج کنید. از پس‌انداز خود دست بردارید. بدتر از آن، بهانه نکنید که به‌هرحال پس‌انداز خود را خرج خواهید کرد، بنابراین حتی شروع‌کردن نیز فایده‌ای ندارد.
بسته به اینکه پس‌انداز شما برای چه چیزی است. فهرستی از شرایطی که باید قبل از خرج‌کردن پس‌انداز خود رعایت شود، تهیه کنید. چه نوع چیزهایی ارزش استفاده از پس‌انداز خود را دارند. ابتدا مطمئن شوید چیزی که می‌خواهید پس‌انداز خود را در آن خرج کنید این شرایط را دارد.
این لیست را قبل از همه چیز تهیه کنید، نه زمانی که از قبل به دنبال پول هستید و با احساسات خود فکر می‌کنید.

6. بهداشت ضعیف خواب:

آیا روال خواب شما وجود ندارد؟ آیا هر زمان که هوس کردید می‌خوابید و بیدار می‌شوید؟ آیا از آن لذت می‌برید؟ آیا این برای شما کار می‌کند؟
من می‌دانم که داشتن یک‌زمان مشخص برای خواب جذاب نیست. من می‌دانم که خوابیدن با صورت پر از آرایش در مقابل یک برنامه نتفلیکس در این لحظه خوب به نظر می‌رسد. شما به‌درستی می‌دانید که در صبح احساس خوبی نخواهد داشت. لطف بزرگی به خود کنید و قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید، زمان مشخصی برای بیدارشدن و خوابیدن داشته باشید، وقتی به رختخواب می‌روید، تلفن همراه خود را در اتاق دیگر بگذارید. می‌دانم سخته ولی راحت‌تر میشه قول می‌دهم.

بیشتر بخوانید:

سادگی بهتر از لوکس بودن است

7. به تعویق انداختن:

آیا از نحوه گذراندن وقت خود راضی هستید؟ منظورم این است که این سومین سالی است که شما «اولین رمانم را منتشر کنید» در تصمیم سال نو خود می‌نویسید. بااین‌حال، شما نمی‌توانید کتابی را که ننوشته‌اید منتشر کنید.
تمام ساعاتی را که در نتفلیکس، تیک‌تاک یا اینستاگرام سپری کرده‌اید. شما می‌توانستید آنها را صرف طرح کلی کتاب، توسعه ایده، تحقیق یا نوشتن اولین پیش‌نویس خود کنید. من سعی نمی‌کنم کاری کنم که شما احساس گناه کنید. من از شما می‌خواهم که در واقع روی انتخاب‌های خود فکر کنید و ببینید اگر بخواهید زمان خود را عاقلانه‌تر بگذرانید، زندگی شما چقدر متفاوت می‌شود.

هزینه اهمال‌کاری واقعاً زندگی است که می‌توانستید زندگی کنید.

8. دیر رسیدن:

شما از لحاظ مد دیر نشده‌اید. شما به طور مد روز به زمان دیگران بی‌احترامی می‌کنید. شما به طور مد روز دیگران را مجبور می‌کنید که منتظر شما بمانند، درحالی‌که آنها دلیل عدم سازماندهی شما را به‌حساب نمی‌آورند.

استرس خود را حفظ کنید و دیگران را از عصبانیت و عصبانیت نجات دهید و فقط به‌موقع به آنجا برسید. دیر رسیدن مثل همه عادت‌ها یک عادت است. شکستنی است.

9. سیگار کشیدن:

10 عادت ناسالم برای داشتن زندگی بهتر2

آیا باید شما را متقاعد کنم که سیگار برای شما مضر است؟ آیا واقعاً لازم است تمام خطرات سلامتی ناشی از سیگار را به شما بگویم؟

10. کم تحرک بودن:

شما مجبور نیستید 10000 قدم در روز بردارید. با این حال، باید قدم‌های بیشتری نسبت به پیاده روی از تخت خود تا یخچال در طول روز بردارید.
زمانی را برای 30 دقیقه پیاده روی روزانه در نظر بگیرید یا در طول استراحت خود در اطراف بلوک قدم بزنید. به جای آسانسور از پله بروید. هر جا که می‌توانید راه بروید. یک هدف گامی تعیین کنید که برای شما و برنامه شما منطقی باشد. هر کاری می‌توانید انجام دهید تا مراحل بیشتری را در روز خود اضافه کنید.

ترک عادت‌ها، به‌خصوص عادت‌هایی که در تمام زندگی خود به آنها تکیه کرده‌اید، آسان نیست، اما شدنی است. اینکه نسخه بهتری از خودتان باشید، مستلزم آن است که از مشارکت در عاداتی که موفقیت شما را به تأخیر می‌اندازند یا مانع می‌شوند، دست بردارید. این مستلزم نگاهی صادقانه به زندگی و کنارگذاشتن عادت‌هایی است که شما را درگیر نگه می‌دارد.
یک عادت بد را انتخاب کنید که دوست دارید آن را ترک کنید و برای ترک آن تلاش کنید. از کوچک شروع کنید و به خود لطف بدهید. به خود افتخار کنید که می‌خواهید زندگی بهتری برای خود داشته باشید و قدم‌هایی را برای زندگی بهتر برداشته‌اید.

=============================================================

10 عادت ناسالم برای داشتن زندگی بهتر

منبع: medium

نمایش بیشتر

مدیر سایت

بوشهری‌ها به شکلِ کاملاً غیرانتفاعی و با هزینهٔ شخصی اداره می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی به نهاد یا سازمانی ندارد. یک پروژهٔ داوطلبانه است برای بالابردن کیفیت زندگی در بوشهر، اگر بتواند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا