مد و فشن

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان

راز لباس‌های معمولی که افراد می‌پوشند و بسیار شیک به نظر می‌رسند در چیست؟

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان

راز لباس‌های معمولی که افراد می‌پوشند و بسیار شیک به نظر می‌رسند در چیست؟

 

اگر در موضوع تجدیدنظر کنید، متوجه می‌شوید که لباس‌های شیک یا لباس‌هایی که افراد می‌پوشند و بسیار شیک به نظر می‌رسند، چیزی جز همان لباس‌های کمد همه نیستند و راز آنها تنها در نحوه هماهنگی مناسب لباس‌ها است.

بنابراین، فقط باید مطمئن شوید که از قوانین زیر پیروی می‌کنید و سپس می‌توانید مطمئن شوید که هر روز ظاهری خوش‌رنگ و جذاب داشته باشید و نگران نباشید این رازها آسان‌تر و ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنید هستند.

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان1

10 -لباس مردانه را با توجه به مناسبت هماهنگ کنید

لباس باید کاملاً متناسب با مکان، زمان و مناسبت باشد، بنابراین اگر کار شما در سطح رسمی به‌عنوان کارمند بانک یا استاد دانشگاه یا جاهای دیگر است، لباس شما باید به مقام رسمی نزدیک‌تر باشد. اگر کار شما مستلزم حرکت و ملاقات با افراد مختلف است، مانند کار در رسانه‌های خبری شما می‌توانید لباس‌های راحتی انتخاب کنید که به شما در حرکت‌کردن کمک می‌کند.

اما اگر چیدمان لباس مردانه باهدف بیرون رفتن در یک مهمانی رسمی یا یک جلسه مهم است، باید کت‌وشلوار مناسب با کراوات پوشیده شود، درحالی‌که در صورت بیرون رفتن دوستانه و یا رفتن به مسافرت با اقوام و دوستان می‌توانید راحت باشید. ظاهر غیررسمی لباس‌های اسپرت یا شلوار جین بپوشید.

 

9-لباسی را انتخاب کنید که مناسب اندام شما باشد

سایز و بافت… این چیزی است که بر انتخاب لباس و اندازه مناسب حاکم است. می‌توانید قبل از خرید لباس‌ها را امتحان کنید و باید مناسب باشند، نه تنگ، نه بزرگ و پهن، مثلاً آستین باید کاملاً به مچ ختم شود و شانه‌های کت یا پیراهن به شانه شما و شلوار بین مچ پا و کفش (یعنی اگر بلندتر باشد باید اصلاح شود.)

در مورد بافت، باید انتخاب کنید که چه چیزی لاغر و اندام ورزشی شما را نشان می‌دهد، بنابراین اگر چاق هستید، نمی‌توانید پیراهن‌های تنگ بپوشید و از قراردادن شلوار در بالای پیراهن خودداری کنید، درحالی‌که اگر لاغر هستید، می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. آستین‌های بلند، یا می‌توانید در زمستان چندین لایه بپوشید که ساختاری عالی به شما می‌دهد.

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان2

8- هماهنگی رنگ در لباس

هارمونی رنگ در لباس یکی از مواردی است که در تخریب ظاهر و یا در رأس ظرافت قرارگرفتن آن بیشترین نقش را ایفا می‌کند و این امر به این بستگی دارد:

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان مناسب باشد و اگر پوستتان روشن است، رنگ‌هایی را استفاده کنید که کم‌رنگ به نظر می‌رسند، مانند رنگ‌های پاستلی یا رنگ‌های روشن، و رنگ‌های پوست تیره، از مواردی که رنگ‌پریدگی لباس را افزایش می‌دهد، مانند رنگ‌های بسیار تیره، اجتناب کنید.

انتخاب رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند، درصورتی‌که تصمیم به پوشیدن پیراهن یا ژاکت با طرح‌ها یا حکاکی و برچسب دارید، باید رنگ شلوار با آن هماهنگ باشد و همچنین می‌توانید به درجه‌بندی رنگ لباس‌هایتان از سایه‌های تیره شلوار تکیه کنید. به رنگ‌های روشن برای پیراهن، یا از دایره رنگی از جفت رنگ‌های مخالف انتخاب کنید.

 

7 – لوازم جانبی را با لباس هماهنگ کنید

اگرچه آقایان به‌طورکلی به اکسسوری و هماهنگی آن با لباس اهمیت چندانی نمی‌دهند، اما یکی از مواردی است که نقش مهمی را ایفا می‌کند و ظاهر کلی را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و شخصیت را برجسته می‌کند، اما نکاتی نیز وجود دارد که مثبت‌بودن نقش این لوازم جانبی را تضمین می‌کند؛ بنابراین شما باید 2 تا 3 مورد از اولویت خود را انتخاب کنید و قوانین زیر را دنبال کنید.

 • کمربند

رنگ کمربند باید با رنگ کفش هماهنگ باشد، بنابراین انتخاب رنگ‌هایی که با هم ناسازگار هستند یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات برای آقایان است و سایز کمربند باید دور کمر شما تنظیم شود. از وضعیت آن مطمئن شوید، یعنی از استفاده از کمربندهای کهنه و کدر که قسمت زیادی از لایه بیرونی خود را ازدست‌داده‌اند (ساییدگی ناحیه بیرونی) خودداری کنید.

 • عینک

عینک یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌هایی است که علاوه بر محبوبیت، به‌راحتی با ظاهر و فرم کلی صورت هماهنگ می‌شود.

عینک‌آفتابی: باید یا مشکی یا به رنگی باشد که با لباس شما هماهنگ باشد و از انتخاب عینک‌های عجیب‌وغریب خودداری کنید.

عینک‌طبی: باید باتوجه‌به فرم صورت شما انتخاب شود و در صورت نازک بودن باید عینک‌طبی کوچک را انتخاب کنید. اما اگر صورت شما پر است، از عینک‌های عریض استفاده کنید، به‌عبارت‌دیگر، فقط باید تعادل ایجاد کنید.

 • ساعت

انتخاب ساعت علاوه بر قوام رنگ‌ها، ابتدا به فرم لباس به شکل کلی آن، رسمی یا معمولی، بستگی دارد، اما به‌طورکلی ساعت‌های فلزی به‌ظاهر رسمی می‌آیند، درحالی‌که ساعت‌های چرمی یا پارچه‌ای به طرز شگفت‌انگیزی به همه لباس‌ها می‌آیند.

 • لوازم جانبی دست

باید از نظر اندازه و شکل و رنگ متناسب با ساعت باشد و در کل با ساعت‌های فلزی نباید دستبندی اقتباس شود. در مورد انگشتر هم از نظر ظاهر و رنگ آزادی انتخاب دارید؛ اما نباید کاملاً از لباس دور باشد.

 • کراوات

کراوات به‌ظاهر رسمی بودن و زیبایی می‌بخشد، اما مواردی وجود دارد که نمی‌توان آن را تحمل کرد:

انتخاب طول کراوات متناسب با خود. کراوات‌های بلند در صورت داشتن شکم بزرگ می‌توانند آن را پنهان کنند و به‌طورکلی حداکثر طول کراوات باید به انتهای بیرونی سگک فلزی کمربند برسد.

در مورد رنگ، باید متناسب با لباس انتخاب شود، بنابراین می‌توانید رنگ شرابی یا صورتی را با کت‌وشلوار رسمی مشکی یا کراوات مشکی یا تیره با پیراهن‌های روشن بدون کت‌وشلوار رسمی انتخاب کنید.

 • کلاه

قانون اساسی رنگ و زمان است، رنگ باید مناسب باشد و به خانواده رنگ لباس شما تعلق داشته باشد و برای زمان نمی‌توان با هوای بارانی کلاه آفتاب‌گیر و در تابستان کلاه زمستانی انتخاب کرد.

 • روسری

بعضی از آقایان به‌جای کراوات روی یقه بستن روسری تکیه می‌کنند، اما باید رنگی باشد که با کفش و کمربند مناسب باشد و مهم‌تر از همه این است که فقط با پیراهن‌های رسمی می‌آید. نمی‌توان آن را با هیچ ژاکت دیگری هماهنگ کرد.

 

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان3

6 – هماهنگی ظاهر با پوشش مردانه

خاطرجمع بودن و مطابقت ظواهر با لباس یکی از مهم‌ترین قوانین هماهنگی لباس برای مردان است.

    کفش‌ها

کفش باید به رنگ کمربند یا رنگی متناسب با آن باشد و درعین‌حال هماهنگ با لباس باشد. شما نمی‌توانید صندل را با کت‌وشلوار رسمی یا کفش رسمی با لباس ورزشی انتخاب کنید و در اینجا مواردی وجود دارد که باید مراقب آنها با کفش باشید:

 • از پوشیدن کفش‌هایی که اندازه نیستند خودداری کنید.
 • از پوشیدن کفش‌های کثیف خودداری کنید. نوع کفش مهم نیست.

    جوراب

باوجوداینکه درصد زیادی از مردم به این جزئیات مهم اهمیت نمی‌دهند، جوراب‌ها مهم‌ترین نقش را از نظر خراب‌کردن ظاهر یا شیک کردن آن دارند:

 • جوراب‌های سفید به مد قدیمی تبدیل شده‌اند. باید جوراب‌هایی با رنگ‌های کلاسیک انتخاب کنید.
 • جوراب‌های کوتاه باید با کفش‌های کتانی و جوراب‌های بلند با کفش‌های رسمی انتخاب شوند.
 • هرگز جوراب را با صندل نپوشید.

 

بیشتر بخوانید:

آداب عطر در محل کار: بایدها و نبایدها

5- آنچه را که با شخصیت شما مطابقت دارد انتخاب کنید

به‌عبارت‌دیگر، شما باید قبل از جستجوی مد، آنچه را که به شما می‌آید انتخاب کنید و ظرافت را به کار بگیرید، زیرا هماهنگی لباس برای مردان بستگی زیادی به تقلید از روند مد ندارد و به‌طورکلی، آنچه برای شما مناسب‌تر است، متناسب باشخصیت شماست. پوشیدن لباس‌های عجیب‌وغریب یا تنگ که حاوی مقدار زیادی گرافیک و رنگ است، شیک تلقی نمی‌شود.

 

4- اتو کردن لباس ها و اطمینان از تمیز بودن آنها

قوام لباس شما یک چیز است و شرایط آن کاملاً چیز دیگری است، هر چقدر هم که شیک باشد، اگر نامرتب باشد از شما فردی شیک نخواهد ساخت، بنابراین قبل از انتخاب لباس باید به‌دقت اتوکشی شود و از کیفیت آن مطمئن شوید. نظافت ناقص و حالت و بوی بد اصلاً قابل‌تحمل نیست.

 

3- مدل مو را نمی توان نادیده گرفت

مدل مو باید متناسب با ویژگی‌های صورت و نوع موهای شما باشد، بنابراین اگر فرم صورت شما نازک یا کشیده است، باید از مدل موهایی استفاده کنید که به‌صورت کمی عرض می‌دهد و برعکس، صورت پهن است، باید آنچه را که به آن درازی می‌دهد، یعنی تعادل ایجاد کنید، اما اگر موهای شما روشن است، باید حداکثر میزان ممکن کوتاه شود و هر چه هست کناره‌های بلند مو را کوتاه کنید.

در صورت داشتن موهای چرب، شوره سر، آسیب‌دیده و بسیاری موارد دیگر نمی‌توان اهمیت خلاص‌شدن از شر مشکلات مو مانند چربی را نادیده گرفت و شما می‌توانید به‌سادگی با انتخاب شامپوی مناسب این کار را انجام دهید.

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان4

۲- مراقب ظاهر ریش خود باشید

برخی از مردان در مورد ریش خود مرتکب اشتباهات زیادی می‌شوند و این امر می‌تواند هر کاری را که انجام و رعایت شده از نظر قوانین و نحوه هماهنگی لباس برای مردان از بین ببرد، پس فقط باید به نکات زیر پایبند باشید:

 • هنگام اصلاح باید دقت کنید که کار کاملاً انجام شده و هیچ قسمتی از آن باقی نماند، زیرا این موضوع واقعاً ظرافت را آزار می‌دهد.
 • درصورتی‌که ریش شما فر است و می‌خواهید آن را بلند کنید، می‌توانید از سشوار و اتو استفاده کنید تا ظاهری مرتب و زیبا به آن ببخشید.

1- ظاهر خود را بپذیرید

اعتمادبه‌نفس نقش اصلی را ایفا می‌کند، بنابراین باید مطمئن شوید که وضعیت بدنی، لحن صدا و استایل شما همگی چیزهایی هستند که علاوه بر لباس، نقش را ایفا می‌کنند و اعتماد به معنای آزاردادن دیگران یا رفتار بدون درایت نیست، برعکس. یعنی احترام‌گذاشتن و قدردانی از همه، این دقیقاً همان چیزی است که می‌توان آن را کاریزما نامید.

به‌این‌ترتیب قوانین و روش‌های هماهنگی لباس برای مردان به پایان رسید، این قوانین همیشه در کنار شما خواهند بود، اما از هر قانونی که پیروی کنید، باید به دو چیز دست پیدا کنید: اول اینکه با آنچه انتخاب می‌کنید راحت باشید و دوم این که به‌ظاهر خود کاملاً ایمان داشته باشید.

10 قانون شیک‌پوشی برای مردان

منبع: lintmit

نمایش بیشتر

مدیر سایت

بوشهری‌ها به شکلِ کاملاً غیرانتفاعی و با هزینهٔ شخصی اداره می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی به نهاد یا سازمانی ندارد. یک پروژهٔ داوطلبانه است برای بالابردن کیفیت زندگی در بوشهر، اگر بتواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا