فناوریکسب و کار

11 مرکز از بزرگترین شهرهای فناوری در جهان

11 مرکز فناوری پیشرو وجود دارد که باید آنها را تحت نظر داشته باشید.

11 مرکز از بزرگترین شهرهای فناوری در جهان

برای کنارآمدن با شرایط عادی جدید تحت همه‌گیری کووید-19، بسیاری از شرکت‌ها به مدل نیروی کار ترکیبی یا کاملاً از راه دور روی آورده‌اند. با این حال، بر اساس نظرسنجی اخیر KPMG ، مدیران فناوری جهانی که به اهمیت یک هاب فیزیکی اعتقاد دارند تقریباً دو برابر بیشتر از کسانی هستند که معتقد نیستند.

عناصر کلیدی برای یک شهر فناوری

  • سایت شهری که متخصصان جوان را جذب می‌کند
  • مجموعه بزرگی از استعدادهای ماهر
  • زیرساخت‌های مدرن و پشتیبانی فنی
  • جمعیت‌شناسی (رشد جمعیت، پیشرفت تحصیلی و غیره)
  • مالیات جذاب و/یا سایر سیاست‌های سودمند

11 شهر برتر فناوری نوآورانه

درحالی‌که Silicon Valley/San Francisco همچنان قوی‌ترین قطب فناوری نمادین در سراسر جهان است، شرکت‌های فناوری سرمایه خود را فراتر از آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. 11 مرکز فناوری پیشرو وجود دارد که باید آنها را تحت نظر داشته باشید.

1. سنگاپور

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - سنگاپور

این مرکز آسیای جنوب شرقی با بهره‌مندی از استراتژی‌های تجاری نوآورانه و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، مملو از فرصت‌های سرمایه‌گذاری است. دولت این کشور با جذب استعدادها با طرز فکر صحیح و ایجاد محیطی مناسب برای کسب‌وکار برای کارآفرینان، به پرورش فرهنگ خلاق اختصاص دارد.

2. شهر نیویورک

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - نیویورک

نیویورک با داشتن بیش از 100 انکوباتور استارتاپ و 9000 استارتاپ، دومین شهر نوآورانه در ایالات متحده است. این شهر توسط هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، امنیت سایبری و فناوری آموزشی پشتیبانی می شود. 886 شرکت در اینجا تقریباً 16.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال 2020 دریافت کرده بودند.

3. تل آویو

11 مرکز از بزرگترین شهرهای فناوری در جهان

بیش از 4000 شرکت استارت آپی در تل آویو وجود دارد که آن را به شهری با بیشترین تعداد استارت آپ سرانه در جهان تبدیل می کند. همچنین، یک چهارم کل نیروی کار در تل آویو را شرکت های هوش مصنوعی تشکیل می دهند. در سال 2020، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها در اینجا نزدیک به 9.5 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده‌اند.

4. پکن

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - پکن

این پایتخت چین دارای منابع فراوانی از نوآوری است. تعداد کمی از شرکت‌های فناوری تثبیت شده، از جمله قهرمان هوش مصنوعی Baidu و برترین گروه رسانه‌های اجتماعی چین، Sina Corp، در پکن مستقر هستند.

5. لندن

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - لندن

در سال 2019، لندن یک برنامه ویزای راه اندازی 2 ساله را برای جذب کارآفرینان در مراحل اولیه اما با پتانسیل بالا برای ورود به کشور معرفی کرد. در همان سال، سرمایه‌گذاری‌های فناوری آن برای اولین بار به 10 میلیارد دلار رسید. این مرکز به سرعت در حال رشد در حال حاضر یکی از مهم ترین مراکز نوآوری در جهان امروز در نظر گرفته می شود.

 

بیشتر بخوانید:

12 بلندترین ساختمان جهان را ببینید

6. شانگهای

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - شانگهای

درحالی‌که چین بیش از 25 درصد درآمد از صنعت بازی جهانی دارد، شانگهای خود مقر بیش از 130 استارت آپ بازی است. پارک فناوری پیشرفته Zhangjiang در این شهر اغلب به عنوان دره سیلیکون چین شناخته می شود.

7. توکیو

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - توکیو

ژاپن برای چندین دهه فعال‌ترین و بزرگ‌ترین تأمین‌کننده در صنعت تولید رباتیک جهانی بوده است. این روزها همچنین نقطه شروع مطلوبی برای شرکت‌های فین‌تک و استارت‌آپ‌های فناوری است. علاوه بر استراتژی «فراتر از محدودیت‌ها، باز کردن پتانسیل ما» باهدف تقویت اکوسیستم استارت‌آپ، نخست‌وزیر سابق شینزو آبه نیز برنامه کشور را برای توسعه حداقل 20 تک‌شاخ فناوری تا سال 2023 ارائه کرد.

8. بنگالورو

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - بنگلور

سرمایه‌گذاری در بنگالورو از سال 2016 تا 2020 بیش از 450 درصد رشد قابل‌توجهی داشته است و آن را به سریع‌ترین مرکز فناوری جهانی درحال‌رشد برای سرمایه‌گذاری VC در جهان تبدیل کرده است. پس از توافق برگزیت دولت بریتانیا با اتحادیه اروپا، روابط تجاری و سرمایه‌گذاری بین هند و بریتانیا تقویت می‌شود. بسیاری از شرکت‌های فناوری هند، مانند Skillmine، یک شرکت فناوری که دفتر مرکزی آن در بنگالرو قرار دارد، در حال گسترش به بریتانیا هستند. این گسترش قطعاً به کسب استعدادها و سرمایه‌ها در سراسر جهان کمک می‌کند.

9. هنگ کنگ

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - هنگ کنگ

در حال حاضر تقریباً 600 شرکت فناوری و 13000 استعداد فناوری در هنگ کنگ مستقر هستند. همانطور که دولت HKSAR ابتکار “InnoHK” را انجام می دهد، موسسات تحقیقاتی علمی بیشتری در حال ایجاد آزمایشگاه های خود در پارک علمی هنگ کنگ هستند. در عین حال، سرمایه‌گذاران چینی تا حد زیادی توسط بازار منبع جذب می‌شوند و امیدوارند که موفقیت علی‌بابا را برای فهرست شدن در بازار سهام هنگ کنگ تکرار کنند.

10. آستین

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - آستین

اگر نام Dropbox به‌اندازه کافی بزرگ نیست، اپل و تسلا چطور؟ شرکت‌های تثبیت‌شده فناوری به‌تدریج پایگاه آمریکایی خود را در اینجا ایجاد می‌کنند و سرمایه مالی عظیمی را به آستین می‌آورند. هزینه زندگی نسبتاً پایین نیز این شهر را به مکانی ایدئال برای متخصصان ماهر تبدیل کرده است.

11. سیاتل

11 از بزرگترین شهر فناوری در جهان - سیاتل

درست مانند سانفرانسیسکو که دره سیلیکون در آن واقع شده است، سیاتل نیز مالیات ناخالصی را بر مشاغل محلی اعمال می‌کند. اما چیزی که این شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند این است که نرخ مالیات ناخالص برای شرکت‌های فناوری تقریباً نصف سانفرانسیسکو است. علاوه بر این، هیچ‌گونه مالیات شرکتی یا مالیات بر عایدی سرمایه در این شهر دریافت نمی‌شود. همان‌طور که مایکروسافت، آمازون و گوگل کلود فضای کاری خود را به سیاتل منتقل می‌کنند، بدون شک به یکی از بالقوه‌ترین مراکز فناوری در جهان تبدیل می‌شود.

فراتر از دره سیلیکون

ازآنجایی‌که همه‌گیری به‌شدت به اقتصاد جهانی ضربه می‌زند، کسب‌وکارها با اتخاذ استراتژی‌ها و فناوری‌های نوآورانه برای بقا تلاش می‌کنند. بسیاری از شهرهای فناوری ذکر شده در بالا قبل از همه‌گیری یک اکوسیستم فناوری قوی داشتند که به آنها کمک کرد تا بازار معتبرتری را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حفظ کنند. چه به دنبال مکانی برای شروع یک کسب‌وکار باشید و چه به دنبال حرفه‌ای پیشرفته‌تر در صنعت فناوری باشید، این شهرها قطعاً جایی هستند که می‌توانید آنها را در نظر بگیرید.

 

=============================================================

11 مرکز از بزرگترین شهرهای فناوری در جهان

مرجع: اکونومیک تایمز، چاینا دیلی ، وال استریت ژورنال ، بیلتین، Preface

 

نمایش بیشتر

مدیر سایت

بوشهری‌ها به شکلِ کاملاً غیرانتفاعی و با هزینهٔ شخصی اداره می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی به نهاد یا سازمانی ندارد. یک پروژهٔ داوطلبانه است برای بالابردن کیفیت زندگی در بوشهر، اگر بتواند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا